Program for uddannelsesaftenen

Uddannelsesaftenen foregår på følgende måde:

  • Der er oplæg klokken kvart i og kvart over
  • Oplæggene varer ca. 20 minutter
  • Der er tre oplæg for hver uddannelse*
  • Der er skilte på dørene, så du kan se hvilken uddannelse, du kan høre om

*Vigtigt

  • Asmildkloster Landbrugsskole har oplæg i de to første runder.
  • Social- og Sundhedsskolen (SOSU) har oplæg i de to sidste runder.

Hvis du vil høre SOSU og Asmildkloster Landbrugsskole, er det derfor vigtigt at planlægge din tid efter, hvornår de har oplæg.

Her kan du se, hvor og hvornår din skole holder uddannelsesaften

Viborg Private Realskole

Mandag den 24. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Mandag den 24. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Stoholm/Mønsted/Vestfjends Skole

Tirsdag den 25. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Mønsted Skole

Tirsdag den 25. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Mønsted Skole

Houlkærskolen

Onsdag den 26. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Onsdag den 26. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Overlund Skole

Torsdag den 27. oktober 2022
kl. 16.30 – 18.30

Torsdag den 27. oktober 2022
kl. 16.30 – 18.30

Vestre Skole

Torsdag den 27. oktober 2022
kl. 19.00 – 21.00

Torsdag den 27. oktober 2022
kl. 19.00 – 21.00

Nordre/Vestervang Skole

Mandag den 31. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Vestervang Skole

Mandag den 31. oktober 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Vestervang Skole

Hald Ege/Søndre Skole

Tirsdag den 1. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Søndre Skole

Tirsdag den 1. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Søndre Skole

Karup/Frederiks Skole

Onsdag den 2. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Frederiks Skole

Onsdag den 2. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Frederiks Skole

Skals/Møldrup (Bjerregrav) Skole

Torsdag den 3. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Møldrup Skole

Torsdag den 3. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Møldrup Skole

Sødal/Løgstrup Skole

Mandag den 7. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Løgstrup Skole

Mandag den 7. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Løgstrup Skole

Bjerringbro Skole afd. Koldskær og Vestre Ringvej

Tirsdag den 8. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Koldskær

Tirsdag den 8. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Koldskær

Hammershøj/Ørum Skole (Langsø Friskole og Nørreåskolen)

Onsdag den 9. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Ørum Skole

Onsdag den 9. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Ørum Skole

Rødkærsbro Skole (Mammen, Gudenådalens og Tange Kristne friskole)

Torsdag den 10. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Rødkærsbro Skole

Torsdag den 10. november 2022
kl. 17.00 – 19.00

Sted: Rødkærsbro Skole